Úvod »Jazykové a výkladové slovníky»Francúzština » A Grammar of Legal English, 2.vyd.


        

A Grammar of Legal English, 2.vyd.

Miroslav Bázlik, Patrik Ambrus

img

 

Dostupnosť: titul je rozobraný
Číslo produktu: IU3419
Výrobca: Iura edition
Rok vydania: 2010
Počet strán: 236
Väzba: tvrdá
EAN kód: 9788080783419
cena v e-shope bez DPH : 9,50 €
cena v e-shope s DPH (10 %):
10,45 €

Kompletné špecifikácie

Publikácia, ktorá je v tejto oblasti knižnej produkcie prvá svojho druhu, je určená všetkým anglistom, vrátane prekladateľov zapísaných v Zozname prekladateľov, ktorý vedie Ministerstvo spravodlivosti SR. Vychádza z toho, že preklad právnych dokumentov je náročný nielen z terminologickej, ale aj gramatickej stránky. Texty z oblasti práva sa vyznačujú množstvom gramatických odlišností od bežnej angličtiny, čo je, okrem iného, dôsledkom konzervatívnosti právnického jazyka.

Osobitosti sa vyskytujú takmer vo všetkých oblastiach gramatiky, napr. v rámci slovných druhov, gramatických kategórií, modálnych slovies, predložiek, syntaktických procesov a pod. V Dodatku sa uvádzajú aj niektoré ďalšie špecifické znaky textov z oblasti práva. Prekladateľ má k dispozícii aj cvičenia (kde je to potrebné, aj s kľúčom) na osvojenie si gramatických a niektorých iných javov v týchto textoch.

Publikácia je vhodná aj ako učebnica pre tých, ktorí sa pripravujú na dráhu úradného prekladateľa a tlmočníka. Je vhodným doplnkom k slovníkom a iným jazykovým materiálom. Publikácia je v anglickom jazyku s marginálnymi porovnaniami so slovenčinou, takže môže poslúžiť aj záujemcom o právnickú angličtinu, ktorí neovládajú slovenský jazyk.

 

 

 

Ďalšie Knihy vydavateľstva Iura edition

YzJjYmM