Úvod »Všetky knihy» Princípy dobrej verejnej správy a Rada Európy


        

Princípy dobrej verejnej správy a Rada Európy

Soňa Košičiarová - vyd. Iura edition

img

 

Dostupnosť: titul je rozobraný
Číslo produktu: IU5192
Výrobca: Iura edition
Rok vydania: 2012
Počet strán: 556
Väzba: mäkká
EAN kód: 9788080785192
cena v e-shope bez DPH : 14,10 €
cena v e-shope s DPH (10 %):
15,51 €

Kompletné špecifikácie

Princípy dobrej verejnej správy tvoria súčasť princípov európskeho správneho práva. Významnú úlohu pri ich presadzovaní zohráva Rada Európy, či už prostredníctvom jej dokumentov prijatých vo forme rezolúcií alebo odporúčaní výboru ministrov alebo judikatúry ESĽP. Súhrn základných právnych požiadaviek na verejnú správu v demokratickom a právnom štáte sa vyjadruje pojmom dobrá verejná správa.

Právo na dobrú verejnú správu vyjadruje právo súkromnej osoby, aby mu štát garantoval, že verejná správa bude fungovať na princípoch dobrej verejnej správy.

Monografia je výsledkom vedeckého výskumu, ktorého cieľom bolo vyhodnotiť mieru transpozície záväzkov Rady Európy v slovenskej právnej úprave regulujúcej postavenie a činnosť verejnej správy na Slovensku a na základe jej komparácie s európskou právnou úpravou navrhnúť námety na jej novelizáciu. Inšpiráciou v tomto smere bola aj právna úprav v ČR a judikatúry českého správneho súdnictva.

Monografia je nielen vyjadrením pocty Rade Európy, ale má ambíciu byť aj skromným príspevkom k ďalšej podpore presadzovania európskej dimenzie v činnosti verejnej správy na Slovensku.

 

 

Ďalšie Knihy vydavateľstva Iura edition

ZmM2ZDg3N