Úvod »Akciová ponuka» Zakázané dohody a zneužívání dominantního postavení v ČR


        

Zakázané dohody a zneužívání dominantního postavení v ČR

Michal Petr a kolektív

img

 

Dostupnosť: titul je rozobraný
Číslo produktu: CHB3073
Výrobca: C.H.Beck
Rok vydania: 2010
Počet strán: 607
Väzba: mäkká
EAN kod: 9788074003073
cena v predajni 38,98 €
cena v e-shope bez DPH : 33,66 €
cena v e-shope s DPH (10 %):
37,03 €

Kompletné špecifikácie

Publikácia prináša komplexný pohľad na problematiku zakázaných dohôd a zneužívania dominantného postavenia v Českej republike a poskytuje kritickú analýzu relevantnej judikatúry a aplikačnej praxe. Zaoberá sa otázkami aplikovateľného práva hmotného (českého a unijného) i procesného, vrátane problematiky súkromného vymáhania súťažného práva.

Publikácia je rozčlenená do piatich hlavných častí:

Prvá časť sa stručne zaoberá históriou súťažného práva, jeho pôsobnosťou a podmienkami jeho aplikovateľnosti, ako aj vzťahom práva komunitárneho a národného. Popisuje aj vzťah medzi súťažným právom a ekonomickými teóriami.

Druhá časť je zameraná na zakázané dohody. Podáva ich charatkeristiku a diskutuje o ich spôsobilosti narušiť hospodársku súťaž. Uvádza aj dohody, na ktoré sa vzťahujú výnimky.

Tretia časť sa podrobne zaoberá problematikou zneužívania dominantného postavenia a jej možnosťami vývoja v budúcnosti.

Štvrtá časť sa venuje tzv. verejnému presadzovaniu súťažného práva, teda situáciám, kedy o jeho porušení rozhodujú orgány verejnej moci. Vychádza zo špecifického kontextu EU a popisuje väzby a vzťahy existujúce medzi súťažnými orgánmi členských štátov.

Piata časť je venovaná tzv. súkromnému presadzovaniu, teda prípadom, kedy sa jednotlivci dovolávajú svojich práv pred súdmi. Dôkladne sa zaoberá vzťahmi medzi súdmi a súťažnými orgánmi a samotným konaním.

 

 

Ďalšie Knihy vydavateľstva C.H.Beck

MWNiM2