Úvod »Medzinárodné a európske právo» Hodnotová demokracia a občianska zodpovednosť


        

Hodnotová demokracia a občianska zodpovednosť

Milan Katuninec

img

 

Dostupnosť: titul je rozobraný
Číslo produktu: DK5824
Výrobca: Dobrá kniha
Rok vydania: 2008
Počet strán: 108
Väzba: mäkká
EAN kód: 9788071415824
cena v e-shope bez DPH : 0,73 €
cena v e-shope s DPH (10 %):
0,80 €

Kompletné špecifikácie

Nástup demokracie po páde železnej opony otvoril občanom krajín bývalého sovietskeho bloku veľké možnosti v oblasti uplatnenia slobody a rozvoja osobnosti. Pozitívny obrat k demokracii ako vyhovujúcej forme organizácie politického života je zároveň i výzvou k zodpovednosti. Sloboda ľudského konania a zodpovednosť za tieto činy sú neoddeliteľným rysom ľudskej identity.
Hodnoty demokratickej spoločnosti možno uchrániť len vtedy, ak ich uskutočnenie neponecháme na pleciach samotného štátu, ale ak budeme ochotní prevziať za ne i zodpovednosť a podieľať sa na ich garantovaní. Demokratický politický systém ponúka občanom významný priestor na to, aby sa prezentovali ochotou prispievať k posilneniu stabilizácie demokratickej spoločnosti, ale i poukazovali na možné riziká rozkladu demokracie.
Autor knihy Milan Katuninec je vedúcim Katedry politológie na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Prednáša a publikuje o politických dejinách Slovenska, sociálnej politike a vzťahu medzi etikou a politikou.

ZWQ1NThmYW